Tepelná izolace ICYNENE

Jednou z největších výhod chytrého zateplení ICYNENE je její difúzní otevřenost, zajištěná buněčnou strukturou materiálu. Díky tomu stavba svobodně dýchá a zbavuje se tak vzdušných škodlivin.

Pojmy jako stěna která dýchá, difuzně otevřená skladba stěny, střechy, atd. jsou moderní a populární. Volnost a otevřenost jsou pojmy, které jsou pro většinu z nás určitě sympatické. Mnoho laiků si však tyto pojmy v souvislosti se stavebními konstrukcemi vysvětluje ne zcela správně. 

Difuzně otevřené konstrukce můžeme definovat jako konstrukce, které jsou koncipovány tak, že směrem do interiéru obsahují vrstvu s maximální vzduchotěsností a zároveň s optimalizovanou hodnotou ekvivalentního difuzního odporu, dimenzovanou s ohledem na měnící se spád částečného tlaku vodní páry mezi interiérem a exteriérem v průběhu roku, v lokalitě, kde je stavba umístěna. Směrem do vnějšího prostředí je vhodné, aby konstrukce byla v co nejvyšší míře difuzně otevřená a zároveň chráněná před transportem kapalné vody z vnějšího prostředí. Z tohoto pohledu jsou optimální skladby s větranou vzduchovou mezerou, kde jsou (zpravidla difuzně uzavřenější) prvky tvořící pohledovou část fasády vysazeny mimo rovinu, která ohraničuje přechod mezi vnitřní zateplenou částí konstrukce a prostředím v provětrávané vzduchové dutině (to je podobné jako ve vnějším prostředí, se kterým je větraná vzduchová dutina spojena).

Téměř nulová nasákavost izolace ICYNENE H2Foam Lite eliminuje vznik plísní, bakterií a zamezuje šíření alergenů. Stává se tak ideálním řešením pro rodinné domy, kde je silným spoluhráčem při ochraně imunity vašich dětí.

Díky instalaci pěny, která se provádí nástřikem, vzniká kompaktní vrstva i v těžko dostupných místech a zamezuje tak vzniku tepelných mostů.

Skrze dokonalé odizolování střešní konstrukce zabraňuje přehřívání. 

Výhody izolace ICYNENE

ICYNENE ikona úspora nákladů

úspora až 70 %

Kdo by nechtěl ušetřit? S naší izolací snížíte náklady až o 70%.

ICYNENE ikona životnost

stálé vlastnosti

Pěna nedegraduje, nesmršťuje se, nepraská a neslehne. O izolaci se tak nebudete muset starat do konce života.

ICYNENE ikona zdravotně nezávadné

zdravotně nezávadná

Neabsorbuje vlhkost, čímž zamezuje vzniku plísní nejen na jejich povrchu, ale i uvnitř konstrukce.

ICYNENE ikona rychlost realizace

rychlost aplikace

Jsme rychlejší než vítr, takže celá realizace na stavbě nám nezabere více než jeden den.

Zavřít menu